Ognisko Sycharowskie w Wiedniu – Am Schüttel

Parafia


ZAPRASZAMY na spotkania w parafii Am Schüttel Rustenschacherallee 14, 1020 Wien (BEZIRK DRUGI) w każdy drugi piątek miesiąca. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 18.00, spotkanie po Mszy św., w salce przy parafii.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Michał Ciurej.
Wątek Ogniska na Forum Pomocy >>>
Strona Parafii >>>

Szczęść Boże!

W dniach 04.02-08.02.2020 troje Naszych wiedeńskich sycharków wybrało się na pielgrzymkę do Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. W tym cudownym i świętym miejscu chcieliśmy pochylić się nad swoim życiem, małżeństwem, współmałżonkiem aby nabrać duchowej siły w obecności Matki Bożej, niezwykle mocno tam odczuwalnej. Dziękowaliśmy Mamie za dotychczasową opiekę, wstawiennictwo i prowadzenie w trudach dnia codziennego. Prosiliśmy Najświętszą Dziewicę o dalsze prowadzenie, o odwagę, roztropność i łaski dla wspólnoty, Naszego wiedeńskiego ogniska, opiekunów duchowych, liderów, dla naszych rodzin, współmałżonków, przyjaciół i nieprzyjaciół.

Nie zabrakło również akcentu turystycznego, korzystając z okazji zwiedziliśmy ruiny starożytnych Pompei zniszczonych przez wybuch Wezuwiusza w 79 roku. Konfrontacja z pozostałościami rzymskiej cywilizacji budzi refleksje ile czasu marnujemy na nic nie znaczące sprawy, że wszystko zależy od Boga, a my nie znając dnia ani godziny mamy jedynie wpływ na nas samych i na to jak staniemy przed Panem gdy przyjdzie Nasz czas.

Warto czasem zatrzymać się , zamknąć oczy i westchnąć…Panie, ja bez Ciebie nic nie mogę…

Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia! Flp 4, 13

Umacniajmy się!

Z Panem Bogiem…

Kronika